Expositie Verstilling bij Galerie Jenne Renes

< back

Onderstaand het affiche en uitnodiging van de expositie. Klik hier om de openingstoespraak te lezen.

voorkantfolder

 

Verstilling

Maria van Gerwen – beelden

Kees van de Wal – schilderijen

Expositie 28-03 – 03-05-2015

 

Het werk van Maria van Gerwen balanceert onophoudelijk tussen uitersten. Open en gesloten, binnen en buiten, verbonden en onbereikbaar. Met hoekige en afgeronde vormen bouwt zij haar beelden op en abstraheert de mensfiguur tot bijna schematische elementen die moeiteloos zijn te herkennen, sterker nog, waar emotie in af te lezen is.  Hierdoor krijgt elk beeld een eigen belevingswereld.
Recent werk manifesteert zich in o.a. de piëta, de tempeldans en St.Maarten, de beschermheer van Utrecht.
Naast bronzen beelden maakt Maria ook reliëfs en penningen.
Maria van Gerwen studeerde aan de Academie voor Beeldende Kunsten te Utrecht en aan de Rijksacademie te Amsterdam.
Maria van Gerwen heeft in de binnenstad van Zaltbommel haar atelier en een beeldentuin. www.mariavangerwen.nl

De laatste jaren schilderde Kees van de Wal verstilde landschappen met een ingetogen kleurgebruik. Deze schilderijen hebben door compositie en vaak vergrijsde kleuren een verstilde sfeer en ademen rust uit.
Zijn schilderijen zijn langzaamaan steeds abstracter geworden. Landschappen werden vlakverdelingen, de horizon bleef.
Afgelopen jaar is de horizon uit zijn schilderijen verdwenen, abstracte vormen hebben een plaats gekregen in zijn werk. Vormen die een plaats zoeken op het doek en een relatie aangaan met elkaar en met het doek.  Hierbij is het verhaal (de poëzie) van verstilling en het ingetogen kleurgebruik gebleven.  Een nieuwe vormentaal is ontstaan. In deze expositie laat Kees voornamelijk nieuwe schilderijen zien, schilderijen die hij in de afgelopen zes maanden heeft gemaakt.
Deze zomer neemt hij deel aan de expositie “Improvisaties op Wind, Water en Wad” in Museum Belvedère te Heerenveen.
Kees van de Wal studeerde van 2009 tot 2014 schilderkunst aan de Academie voor Schone Kunsten te Arendonk en slaagde met een eervolle vermelding. Vanaf 2014  volgt hij een Specialisatiegraad Schilderkunst aan dezelfde Academie.
Kees van de Wal woont en werkt in Zaltbommel. www.keesvandewal.nl

Feestelijke opening van deze expositie zaterdag 28 maart a.s. van 16.00 – 18.00 uur.

Openingstoespraak door Kees Metz, architect en kunstliefhebber.

 

Galerie Jenne Renes

Richard Wagnerlaan 1 (Oog in Al) 3533 GC UTRECHT  030 294 34 86  www.galeriejennerenes.nl  jenne.renes@casema.nl